Головна » 2013 » Жовтень » 25 » Ура! Канікули!
Ура! Канікули!

«Ура ! Канікули ! » Як знайомі подібні почуття багатьом ... батькам. Нарешті свобода від щоденних перевірок домашніх завдань, багаторазових пояснень, здавалося б, простих речей, від боротьби за підйом вранці. Можна розслабитися. Але чи справді це так? Чи знаєте ви, дорогі батьки, скільки небезпек підстерігає школярів під час канікул? Чим загрожує неробство на канікулах?

1. Травматизм. За статистикою саме травми є однією з основних причин смерті дітей. Зрозуміло, що не всі нещасні випадки закінчуються трагічно. Але будь-яка травма завдає шкоди здоров'ю дитини, а її наслідки можуть проявитися навіть у дорослому житті. Щоб отримати травму, дитині не обов'язково лазити по будівельним майданчикам або ганяти на велосипеді по проїжджій частині. Нещасний випадок може статися навіть вдома. Основною причиною є те, що дитина вдома одна і їй нічим зайнятися. Але ж для дітей природна цікавість, вируюча енергія і відсутність досвіду, щоб передбачати небезпеку.

2. Хвороби. Як може вплинути на школяра сидіння перед телевізором або за комп'ютером? Навантаження на зір, порція електромагнітного випромінювання, схильність до ожиріння. Я вже не кажу про вплив побаченого на сформовану дитячу психіку. Не надто райдужні перспективи. Чи не правда?

Думаєте, краще нехай ваш син або дочка цілий день проводить на вулиці. Певна користь є: свіже повітря , якась частка активності. Але, якщо дитина надана сама собі, то присутній ризик хвороб шлунково - кишкового тракту (через нерегулярне або неправильне харчування), простудних захворювань (адже вона не завжди може сама вибрати одяг по сезону).

3. Аморальні вчинки. Буквально кожного дня у новинах можна почути про правопорушення або навіть кримінальні злочини, скоєні неповнолітніми. Пияцтво, наркотики, крадіжки, розбійні напади, заподіяння умисної шкоди чужому майну - от тільки неповний перелік. І в багатьох випадках це наслідок неробства.

Стає страшно за дорогого чоловічка? Але ризик можна набагато зменшити, якщо не забувати про дитину. Добре, якщо дитячий відпочинок буде організований.

Чим зайняти дитину на канікулах? Таких занять сьогодні величезна безліч на будь-який смак: різні екскурсії та подорожі, виїзди на природу; цікаві гуртки та секції. Дуже корисно взяти участь у будь-яких добрих справах. Можна провести канікули в школі. Сьогодні навчальні заклади планують заняття за інтересами на час канікул.

Дитині дуже потрібна ваша допомога:

• дізнайтеся, використовуючи довідкові служби, які гуртки та секції функціонують у нашому місті, час проведення занять, а також, що пропонують турфірми, вартість поїздки;

• разом з дитиною виберіть зі складеного списку те, що йому ближче;

• складіть розклад канікул, щоб рівномірно їх заповнити;

• цікавтеся враженнями, успіхами своєї дитини.

І, головне, обов'язково заплануйте час, який ви проведете разом. Не переживайте, що не можете придумати нічого особливого чи немає достатньої кількості грошей. Поїдьте на природу, прогуляйтеся по парку, пограйте у дворі в рухливі ігри, зробіть щось вдома разом. Для дитини важлива ваша увага до неї. І не сумнівайтеся: для сина чи дочки це буде самий пам'ятний день канікул. Нехай не вийшло розслабитися , зате осінні канікули 2013 для вашої дитини будуть радісними і повними вражень. А на запитання друзів: «Як проводиш канікули?» - Дитина впевнено відповість: «Чудово!».

«  Жовтень 2013  »