Головна » 2014 » Листопад » 13 » Пройшов тиждень фінансової грамотності
8:08 AM
Пройшов тиждень фінансової грамотності

Всеукраїнський тиждень фінансової грамотності

Протягом Всеукраїнського тижня фінансової грамотності та до Всесвітнього дня заощаджень у нашій школі були проведені навчально-просвітницькі заходи для учнів 7-10 класів з роз’ясненням щодо ведення сімейного бюджету, основних принципів фінансового обліку, виховання звички до заощаджень та інвестицій, надання правдивої інформації про основні фінансові продукти, за допомогою яких можна реалізувати свої плани. Учні обмінювались досвідом формування власного бюджету, дізналися про способи заощаджень, складали бюджети святкування дня народження з однокласниками та поїздки на пікнік. Учителі економіки та інформатики провели тестування десятикласників за допомогою електронного ресурсу за посиланням http://test.ubs.gov.ua/login/index.php

Просвітницька робота з учнями є дуже важливою та перспективною, адже за 5-10 років ця категорія населення стане активним споживачем фінансових послуг.

Інформаційна довідка про Всесвітній день заощаджень

Історія святкування Всесвітнього дня заощаджень розпочалася в італійському місті Мілан, коли 27 жовтня 1924 року представники ощадних банків із 29 країн зібралися на свій перший міжнародний конгрес ощадних банків (1st International Savings Bank Congress), який тривав до 31 жовтня. Саме в цей день один із його учасників – італійський професор Равізза запропонував щороку відзначати цей день як «Міжнародний день заощаджень» «на згадку про перші збори ощадних банківських інститутів усіх країн». За задумом організаторів, цей день має бути присвячений економії у широкому розумінні цього слова – від заощадження грошей до дбайливого ставлення до часу, речей, природних ресурсів тощо, а його метою проголосили стимулювання ідеї заощадження коштів та планування витрат. Автори ідеї пропонували, щоб у цей день усі банки були відкриті і населення мало змогу переводити заощадження на свої рахунки.
У 1989 році Міжнародний день заощаджень офіційно визнаний директивою ООН.
У 2012 році в Україні вперше відбувся День заощаджень, у якому взяли участь близько двох десятків банків. У цей день вони пропонували своїм клієнтам особливі умови розміщення депозитів, а також додаткову інформацію про діяльність фінансових установ. Для громадян цей день став шансом підвищити рівень фінансової грамотності та покращити фінансовий стан своєї родини, а для фінансових установ – можливістю залучити нових клієнтів та збільшити довіру до своєї діяльності.

«  Листопад 2014  »