Головна » 2013 » Грудень » 6 » Акція "16 днів проти насилля"
Акція "16 днів проти насилля"

Пам’ятка батькам

до акції «16 днів проти насилля»

1. Пам’ятайте, що першим університетом життя для дитини є та сім’я, у якій народилася дитина. Завдання обох батьків полягає в тому, щоб створити в сім’ї атмосферу любові, довіри, духовного настрою та комфорту.
  2. Не дивіться на дитину як на особисту власність. Ви дали дитині фізичне тіло, а душа її  належить світові. Сприймайте дитину як особистість єдину, унікальну й неповторну.
  3. Не виражайте часто свого незадоволення, критики – це тільки породжує антагонізм у стосунках дітей і батьків.
  4. Давайте дітям можливість відчувати Ваше визнання й схвалення.
  5. Ніколи не старайтеся переконати дитину в тому, що вона безініціативна.
  6. Будьте тактовними в стосунках із дітьми.
  7. Давайте приклад емоційного самоконтролю й витримки.
  8. Показуйте приклад позитивних дій та вчинків дітям не на словах, а в конкретних справах.
  9. Насильство над дітьми – це протиприродний акт, який забороняється законом. Так у Сімейному кодексі зазначено: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина  має право на належне батьківське виховання».
  10. Завжди давайте дитині шанс на право бути кращою.
  11. Пам’ятайте, що в сім’ї дитина пізнає, як взаємодіяти з іншими людьми, як ставитися до себе й до оточуючих, як подолати труднощі й у чому сенс життя.

Телефонуй на Національну «Гарячу лінію» з питань протидії насильству та захисту прав дитини, щоб отримати допомогу – 386 (безкоштовно для абонентів МТС та Київстар)

«  Грудень 2013  »