Головна » 2013 » Грудень » 6 » Акція "16 днів проти насилля"
Акція "16 днів проти насилля"

Пам’ятка учням

до акції «16 днів проти насилля»

1. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.
  2. У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.
  3. Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.
  4. Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, зверніться до міліції.
  5. Не вірте у погрози з боку кривдників.
  6. Ви маєте право висловлювати й відстоювати свою думку. Чітко й однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
  7. Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують у спілкуванні з вами лайливі слова – це насильство.
  8. Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, у тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом. У Сімейному кодексі (ст.. 150, ч. 7) написано: «Забороняються фізичні покарання дітей батьками та інші види покарань, які принижують людську гідність. Дитина може податі до суду, до громадських організацій, якщо виховання не належне».
  9. Навчіться розрізняти поняття «добро» і «зло». Усе, що  принижує людську гідність – це зло, усе, що звеличує гідність людини – добро.

Телефонуй на Національну «Гарячу лінію» з питань протидії насильству та захисту прав дитини, щоб отримати допомогу – 386 (безкоштовно для абонентів МТС та Київстар)

«  Грудень 2013  »