Кременчуцька спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10
з поглибленим вивченням англійської мови
Меню сайта


Національна дитяча гарча лінія


Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входа


Головна » 2011 » Вересень » 21 » Адаптація першокласників до навчально-виховного процесу
5:15 PM
Адаптація першокласників до навчально-виховного процесу

На виконання Листа МОНмолодьспорт №1/9-455 від 09.06.11 року Щодо проведення Всеукраїнської акції

"Дай руку, першокласнику!", на виконання п.3.11 наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту від 11.05.2011 №436 "Про підготовку до початку 2011/2012 навчального року" колективом школи  використано рекомендації щодо організації навчально-виховного процесу у першому класі, надані в Додатку до листа.

Під час проведення Всеукраїнської акції "Дай руку, першокласнику!" вдосконалено навчально - виховний процес та створено сприятливі умови навчання для учнів 1 класу. У період навчання дитини у першому класі важливе значення має успішність адаптаційного періоду.

Створення сприятливого середовища для адаптації дитини до навчання забезпечуватиме їй  благополучний розвиток, успішне навчання та виховання. Вимоги щодо забезпечення належних умов для навчання і виховання першокласників, встановлено Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу (ДСанПіН 5.5.2.008-01).

Для учнів 1 класу приділяєтиья особлива увага щодо:

  • організації умов для  гарячого харчування;
  • облаштування кімнат для денного відпочинку (сну) в групі продовженого дня, сформованої з учнів першого класу, тривалістю не менше як 1 година 30 хвилин. Для організації денного відпочинку, адміністрація загальноосвітнього навчального закладу облаштовує відповідне приміщення з додержанням вимог законодавства щодо охорони праці, санітарно-гігієнічних правил та норм;
  • приміщення для організації рухливих ігор, щонайменше одного на паралель класів, з необхідним обладнанням, у тому числі, килими на підлогу, столи невеликих розмірів для проведення настільних ігор, стенди для змінних виставок дитячих робіт тощо;
  • обладнання відокремлених туалетних кімнат;
  • обладнання відокремлених гардеробів з обов’язковим відділенням секцій для кожного класу тощо (лист МОН від 10.12.04. №1\9-633).

Конкурсне приймання до 1 класу, бо дитина вступає до спеціалізованої школи з поглибленим вивченням англійської мови. Процес приймання дитини проводився вчителем початкових класів та психологом у формі співбесіди, що тривала не більше 30 хвилин, у присутності батьків або осіб, що їх замінюють.

Перевірялося не вміння читати, писати, рахувати тощо, співбесіда містила спеціальні діагностичні завдання для перевірки рівня загального розвитку дитини, її функціональної готовності до систематичного навчання та здатності до вивчення навчальних предметів відповідно до спеціалізації закладу. Для зарахування дитини до 1 класу батькам чи особам, які їх замінюють, слід було подати заяву на ім’я директора, копію свідоцтва про народження дитини та медичну картку встановленого зразка.

Після зарахування дитини до 1 класу шкільний психолог та вчитель вивчають її індивідуальні особливості з метою найефективнішого впливу на всебічний розвиток та виховання особистості у процесі навчання.

Групи продовженого дня комплектуються за принципом "клас-група" або на базі паралельних класів.

Для першокласників, які відвідують групу продовженого дня, організовано щоденний 1,5 годинний денний відпочинок, а також не менше 1,5 годинної прогулянки на свіжому повітрі (постанова Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 р. №1121 "Про затвердження Положення про групу продовженого дня загальноосвітнього навчального закладу").

Навчальний план для учнів 1 класу розрахований на 5-денний робочий тиждень, навчання першокласників здійснюється за семестровою структурою.

Відповідно до вимог "Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу" затверджених постановою Головного державного лікаря України від 14.08.2001 р. №63 та погоджених листом Міністерства освіти і науки України від 05.06.2001 р. №1/12-1459 на 15-й хвилині кожного з уроків обов’язково проводиться фізкультурна хвилинка, що складається з динамічних, дихальних вправ, вправ для збереження зору, пальчикової гімнастики тощо.

Медичне обслуговування учнів 1 класу здійснюється медичним працівником навчального закладу та закладу охорони здоров’я в установленому порядку. Медична допомога майбутнім першокласникам відповідає сучасним вимогам. Приділяється належна  увага ефективній просвітницькій роботі з сім'єю щодо виховання здорової дитини, профілактики захворювань та їх ускладнень.


При підготовці дітей до загальноосвітнього навчального закладу, батькам треба було звернутись до педіатричної дільниці поліклінічних відділень, де мали б забезпечити:

1. Оформлення медичної документації для вступу до загальноосвітнього навчального закладу (ф. №026/о) з висновками про стан здоров'я дитини і рекомендаціями щодо подальшого спостереження за дитиною, про профілактичні щеплення (ф. № 063/о).

2. Обов'язковий медичний профілактичний огляд дитини за участю педіатра, невролога, отоларинголога, офтальмолога, ортопеда, хірурга, стоматолога, психіатра, логопеда (інших спеціалістів за показаннями) з визначенням готовності дитини до навчання в школі, проведенням антропометрії, плантографії, вимірюванням артеріального тиску та здійсненням лабораторних досліджень (загальний аналіз крові, сечі, дослідження на гельмінтоз та інші за показаннями).

3. Лікування та оздоровлення дітей диспансерної групи.

4. Питання відвідування загальноосвітнього навчального закладу дітьми, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень вирішується індивідуально за рішенням лікарсько-консультативної комісії з залученням епідеміолога територіальної санепідстанції згідно розділу III ст. 15 вимог Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб".


Заплановано проведення семінарів для вчителів, які розпочинають навчання першокласників, та практичних психологів з метою обговорення проблем успішної організації навчально - виховного процесу з урахуванням результатів проведення перших Всеукраїнських Інтернет-зборів батьків майбутніх першокласників (наказ МОНмолодьспорт від 16.05.2011 №446).

Комплектування педагогічними працівниками перших класів завершено було  до 1 серпня. Для майбутніх першокласників та їх батьків були організовані перед початком навчального року дні відкритих дверей, вчителі та директор ознайомили батьків першокласників з першою вчителькою та навчальним середовищем, у якому перебуватимуть їхні діти.Переглядів: 1009 | Додав: Ludmila

 

Пошук

Календар
«  Вересень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Наші друзі


 Національна гарча лінія
 
 
Безкоштовний хостинг uCoz