У Полтавському університеті економіки і торгівлі останні дні березня стали традиційними «Днями Інформатики», протягом яких студенти та викладачі напряму підготовки «Інформатика» проводять численні заходи, присвячені різноманітним аспектам інформаційних технологій.

Цьогорічні «Дні інформатики» дні круглий стіл «Інформаційне суспільство: проблеми сьогодення, перспективи майбутнього», який проходив 19 березня 2013 року, у ході якого були обговорені актуальні питання інформаційного розвитку суспільства.

21-23 березня пройшла IV Всеукраїнська науково-практична конференція «Інформатика та системні науки», яка щороку об’єднує науковців, аспірантів і студентів з України та близького зарубіжжя. Цього року в роботі конференції взяли участь 154 учасника із 43 організацій, які представляли Азербайджан, Росію, Узбекистан та Україну. Серед доповідачів 7 лауреатів Державної премії в галузі науки й техніки, 29 докторів наук, 51 кандидат наук, 23 аспіранта та 33 студенти (серед яких 25 – студенти-інформатики ПУЕТ).

Також не залишилось без уваги дозвілля студентів, які взяли активну участь у студентському КВК «Веселі програмісти», конкурсі стіннівок, конкурсі на кращу команду з комп’ютерних ігор.

Усі ці заходи організовувала кафедра математичного моделювання та соціальної інформатики, випускова з напряму підготовки «Інформатика» та спеціальності «Соціальна інформатика». Кафедру очолює доктор фізико-математичних наук, професор, лауреат державної премії в галузі науки й техніки,  Ємець Олег Олексійович. Напрям підготовки «Інформатика» акредитовано за IV, найвищим  рівнем у травні 2009 р. Загалом, за 9 років функціонування кафедри було 5 випусків кваліфікованих фахівців у галузі комп’ютерних технологій.

Напрям підготовки передбачає підготовку фахівців в області програмування, комп’ютерного моделювання й проектування, розробки та використання новітніх комп’ютерних технологій та інформаційних систем у різних галузях. Освіта за напрямом підготовки «Інформатика» дозволить молодим фахівцям оволодіти сучасною та високооплачуваною професією.

Дисципліни фахової підготовки передбачають досконале вивчення Інтернет та web-дизайну, програмних продуктів для роботи з базами даних, комп’ютерними мережами, пакетами комп’ютерної графіки, математичними пакетами. Починаючи з першого курсу та протягом усього навчання, здійснюється ґрунтовний професійний підхід до програмування з вивченням Java, C++, C#, PHP, Delphi, Assembler, спеціалізованих мов програмування інтелектуальних систем, мов імітаційного моделювання.

Наші випускники працюють у банківських системах, web-дизайнерами, системними та прикладними програмістами, адміністраторами баз даних, фахівцями із захисту інформації, керівниками відділів з інформації. І це далеко не повний перелік можливостей наших випускників. Глобальне розповсюдження комп’ютерної техніки та світові тенденції розвитку інформаційних технологій завжди забезпечать випускників цього напряму престижною роботою та достойною заробітною платою.

Так, варто відмітити випускника спеціальності «Соціальна інформатика» Миколу Максименка, який працює на посаді Team Leader відділу програмування ТОВ «Нова пошта». Беручі участь в Круглому столі в рамках «Днів інформатики», він розповів, що має цікаву роботу з потужною інформаційною системою та достойну заробітну плату. Там же працює студент п’ятого курсу Клименко Олександр. Виступаючи перед студентами, він запрошував їх на роботу, не приховуючи, що той, хто пройде співбесіду, отримає початкову заробітну плату близько 5 тис. грн та матиме перспективи кар’єрного зростання, що дозволить виправдати витрати на навчання протягом двох років.

Особливо актуальною зараз освіта з «Інформатики» в ПУЕТ є у зв’язку з тим, що перший рік навчання при вступі в 2013 році на напрям – безкоштовний, три наступні роки – 7500 грн на рік. Вартість навчання за цим напрямом підготовки є найнижчою в Полтавському регіоні при найвищій якості. Окрім того, студенти ПУЕТ є численними стипендіатами, які, разом із якісними знаннями, отримують і фінансову підтримку. Вони мають можливість широкої практичної підготовки, у тому числі за кордоном.

Для вступу на напрям підготовки «Інформатика» необхідно мати сертифікати з української мови та літератури, математики (яка є профільною) та фізики або іноземної мови.

Запрошуємо всіх бажаючих отримати надзвичайно цікаву та перспективну професію. Інформатика в ПУЕТ – наш спільний крок в успішне майбутнє!